Ako vybrať kuchyňu

Neviete, ako si vybrať kuchyňu, aj keď sa na nové vyhotovenie už tešíte? Tento praktický návod vás hladko povedie celým procesom. Pri jeho tvorbe sme vychádzali predovšetkým z otázok, ktoré nám naši zákazníci často dávajú. Preto veríme, že tu nájdete odpoveď aj na vašu otázku. 

Ako zvoliť veľkosť a tvar kuchynskej linky

Dvakrát meraj, jedenkrát rež. To pri zariaďovaní kuchyne platí dvojnásobne. Nebojte sa premerať priestor aj niekoľkokrát, nezabudnite si poznačiť umiestnenie odpadov, vody a elektrických zásuviek. Ak zatiaľ máte len holé steny, obráťte sa priamo na nás. Zdarma vám vytvoríme 3D návrh kuchyne, podľa ktorého potom môžeme postupovať.

Čo sa týka tvaru, do menších kuchýň odporúčame jednoduchú klasiku. Vo väčších krásne vyniknú a prakticky poslúžia rohové kuchynské linky alebo tie v tvare písmena U.

Ceny kuchýň alebo Koľko to bude stáť?

Cena kuchyne sa odvíja od mnohých vecí. Napríklad od toho, či sa rozmermi trafíte do už zostavených vzorových kuchynských liniek, alebo si u nás vyberiete kvalitný sektorový nábytok, ku ktorému ľahko pridáme ďalšie skrinky. Tak vám dokážeme zostaviť kuchyňu takmer na mieru. Tú navyše vo vlastnej stolárskej dielni upravíme oveľa lacnejšie než klasické kuchynské štúdio.

Všeobecne možno povedať, že napr.bežnú rohovú kuchyňu s rozmermi 2 x 3 metre u nás kúpite za cenu okolo 22 tisíc Kč. Prepracovanejšiu kuchyňu zvládneme vytvoriť aj za polovicu ceny oproti štúdiám a firmám, kde sumy bývajú značne premrštené.

Ak chcete mať vyložene lacnú kuchyňu, zamerajte sa pri výbere na typy skriniek. Zásuvkové sú vždy drahšie než otváracie. Podobne vyklápacie horné skrinky stoja viac ako obyčajné. Bez výnimky myslite na typ dvierok, ale aj na vlastnosti jednotlivých skriniek.

Náš tip: Naozaj máte obmedzený rozpočet? V tom prípade by vás mohli zaujať kuchyne Silver.

A čo sa týka štýlu: moderný, alebo vidiecky?

Ak máte interiér zariadený v určitom štýle, najlepšie bude zladiť s ním kuchynskú linku a celú kuchyňu. U nás nájdete:

Moderné kuchyne: hlavne lesklé kuchynské linky a často aj bezúchytkové kuchyne.

Rustikálne kuchyne: predovšetkým linky a skrinky s frézovanými dvierkami kuchyne vo vidieckom štýle

Toto rozdelenie je však u našich kuchynských liniek pomerne subjektívne a až na výnimky mnoho z nich možno priradiť do oboch kategórií.

Lesklé kuchyne špeciálne pre vyznávačov moderny

Ak chcete interiér vrátane kuchyne zladiť do moderného štýlu, odporúčame vám vyberať medzi lesklými kuchyňami. V našej ponuke nájdete tri druhy, ktoré sa líšia vyhotovením, teda aj cenou:

Lakované kuchyne: Najkvalitnejší a zároveň finančne najnákladnejší variant. Lakované dvierka sú odolnejšie voči poškriabaniu, dostupné v obrovskom množstve farebných variantov a vyzerajú najlepšie. Treba však u nich počítať s dlhšou dodacou lehotou – lakujú sa ručne a v niekoľkých vrstvách, ktoré musia dobre preschnúť.

Akrylové kuchyne: Zlatá stredná cesta. Prvotriedna kvalita, k dispozícii je však menej farebných variantov.

MDF dvierka a PVC fólia s vysokým leskom: Najlacnejšie lesklé kuchyne s výborným pomerom ceny a kvality.

Dobrá rada: Nebojte sa kombinovať viac typov dvierok. Takto vyzerá kombinácia kuchynských skriniek Brerra (lak, lesk) a kuchynských skriniek Silver (lamino).

Náš tip: Pátrajte, ale dajte aj na prvý dojem. Človek väčšinou preskúma všetky alternatívy, aby sa potom vrátil k tej prvej.

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Kam umiestniť drez?

Drez možno umiestniť prakticky do akejkoľvek otváracej skrinky. Na rozdiel od klasickej skrinky má drezová skrinka pripravený otvor pre ústie odpadu a zároveň je bez police. To však nie je problém, pretože policu môžete z klasickej skrinky vybrať a zadný diel úplne odstrániť alebo do neho vyrezať otvor.

Čo s priestorom za umývačkou?

Za umývačkou musí byť len stena. Žiadne odpady! Umývačka sa totiž zasúva až takmer úplne ku stene.

Pre vstavanú umývačku nehľadajte skrinku. Umývačka stojí samostatne a dokupujú sa k nej len dvierka v príslušnom dekore.

Sú lakované dvierka vždy lesklé?

Nie sú. Aj keď názov môže byť mätúci, vyrábajú sa aj matné lakované dvierka.

Dokážete linku len navrhnúť, alebo aj namontovať?

Oboje. Montáž kuchynských liniek je naším denným chlebom.

 

Pevne veríme, že ste našli inšpiráciu a že sme odpovedali na vaše otázky. Máte nejaké ďalšie otázky? Napíšte nám!

Kompletná ponuka kuchýň